Bakalie ekologiczne BIO - Hurtownia suszonych owoców
Lubisz smacznie i zarazem zdrowo zacząć dzień? Jeśli preferujesz musli, wybierz do nich bakalie z prawdziwego zdarzenia - daktyle suszone, jagody goji, czy morele naturalne. Suszone w sposób naturalny oraz, jeśli tego wymagają, maszynowo. W suszarkach zachowana jest odpowiednia temperatura, by skład witamin i innych związków odżywczych został zachowany. Nasze suszone owoce zamknięte są w estetycznych i eleganckich torebkach z foliowym okienkiem, aby już na sam widok łakoci miało się ochotę na smaczną i zdrową przekąskę. Chcemy dotrzeć do każdego, dlatego nasze produkty są możliwe do zakupienia nie tylko w ramach współpracy firmowej, ale także indywidualnie. W tym celu przygotowaliśmy specjalne opakowania różnej wielkości, 100, 500, 1000 gram, które możesz zamówić do siebie do domu lub do firmy. Oferujemy między innymi: rodzynki, daktyle, sezam łuskany, jagody goji, sezam czarny lub łuskany, żurawinę ciętą, wiórki kokosowe oraz wiele innych.
Sprawdź sam, jakie dokładnie zdrowe produkty oferujemy w ramach kategorii bakalii. Obok tej kategorii, sprawdź także kategorię płatków i musli, by dopasować dodatki do podstawy pożywnego i zdrowego śniadania.
Bakalie
Hurtowania bakalii — bakalie dla restauracji i kawiarni
Hurtownia bakalii to miejsce, w którym zaopatrzenie znajdą zarówno restauratorzy jak i sklepy ze zdrową żywnością. Nie zamykamy się na nikogo i chcemy, by nasze produkty, by zdrowa żywność, docierały do większej liczby osób. Dlatego oferujemy specjalną ofertę dla sprzedaży hurtowej, gdzie każdy zainteresowany może znaleźć coś dla siebie. Jednocześnie jednak dbamy o klientów indywidualnych i dla nich przygotowaliśmy ofertę, która jest dopasowana do potrzeb jednostki. Wszystko po to, by zdrowa żywność, w tym także te z hurtowni bakalii, docierała do każdego, o każdej porze.
Co to są bakalie? Jakie mają witaminy i minerały?
Suszone owoce naturalnie lub przy użyciu maszyny, to bakalie. W ich skład zwykle wchodzą rodzynki, śliwki, banany, morele, figi, papaja, ananas, truskawki, pomidory i inne elementy. Suszenie zachowuje wartości odżywcze owoców i znacznie przedłuża ich trwałość. Owoce bakaliowe są bogate w witaminy takie jak: A, B1, B2, B3, B6, kwas pantotenowy - witamina B5 oraz minerały jak: wapń, żelazo, magnez, fosfor, potas, sód, miedź, mangan.
Suszone owoce sprzedaż hurowa i detaliczna
Mózg podczas pracy potrzebuje pełnowartościowego cukru. Zapewnią go suszone owoce, znajdujące się w ofercie hurtowni. Dostępne owoce w postaci suszonej można zakupić hurtowo oraz detalicznie. W hurtowni internetowej z bakaliami znajduje się tylko zdrowa żywność z owoców w postaci chipsów, wiórków i suszonych jagód.
Bakalie w dużych i małych opakowaniach
Nasze bakalie dostępne w opakowaniach jednokilogramowych, półkilogramowych oraz 300 g, 200 g, 150 g oraz 100 g. W ten sposób można nabyć towar według własnego upodobania. Opakowania zawierają jeden rodzaj bakalii lub ich mieszankę w postaci mieszanki studenckiej od razu do schrupania bądź kompotowej, przeznaczonej do gotowania.
Bakalie ekologiczne BIO w kuchni — do czego można je dodawać?
Suszone owoce to bardzo dobre źródło cennych witamin, cukrów i błonnika. Aby zadbać o zdrowie swoje i swojej rodziny warto wprowadzić do swojej diety bogate w cenne wartości odżywcze bakalie. Bakalie w kuchni można dodawać do owsianek, ciast i deserów. Niesiarkowane rodzynki bogate w błonnik można dodawać do serników, ciasta marchewkowego czy klasycznych muffinów. Suszone śliwki, dzięki wysokiej zawartości błonnika, będą świetnym uzupełnieniem diet odchudzających. Suszone śliwki można dodawać do jogurtów, czy muesli tworząc bogate w wartości odżywcze drugie śniadanie.
Suszone owoce — prosty sposób na zastąpienie cukru w kuchni.
Uwielbiasz słodycze? Nie wyobrażasz sobie dnia bez poprawienia sobie nastroju słodką przekąską, ale jednocześnie szukasz zdrowszej alternatywy dla sklepowych ciastek? Sięgnij po pyszne suszone owoce, a z pewnością docenisz w nich bogactwo błonnika, witamin i minerałów. Wybierz te z dobrym składem. Zobacz, jak łatwo zastąpić cukier w codziennym życiu i w swojej kuchni. Owoce suszone stanowią zdrowszą alternatywę, z wysoką wartością odżywczą dla słodyczy. Warto jednak zwrócić uwagę na pewne kwestie podczas ich wyboru. Sprawdź czego unikać w owocach suszonych?
Jak wybrać dobre owoce suszone? 3 aspekty, na które warto zwrócić uwagę
Cukier — cichy i słodki niszczyciel zdrowia
Spożywane od czasu do czasu suszone owoce w zdroworozsądkowych ilościach nie wyrządzą krzywdy, a pomogą zapanować nad ochotą na coś słodkiego. Należy jednak mieć świadomość, że produkty te posiadają większe ilości węglowodanów, niż ich świeże odpowiedniki. Tym bardziej że wielu producentów sztucznie dodaje do nich substancji słodzących — nie tylko popularnej sacharozy, ale, co gorsza, syropu glukozowo-fruktozowego. Przykładem może być tutaj suszony ananas i żurawina, gdzie około 50% składu to dodany cukier. Należy więc z rozwagą sięgać po takie suszone owoce, jak np.:
- chipsy bananowe
- suszone daktyle
- rodzynki
Najmniej cukru w sobie zawierają:
- chipsy jabłkowe
- jagody goji
- suszone śliwki
Wysoka zawartość cukru spowodowana jest procesem suszenia. Odparowanie wody warunkuje skoncentrowanie zawartych w owocach cukrów prostych. Szacuje się, że przeciętny Polak każdego roku zjada około 40 kg cukru, co później objawia się pod postacią różnego rodzaju schorzeń i chorób. Tym samym wybierając owoce suszone, warto sięgać po te z mniejszą ilością węglowodanów.
Sztuczne dodatki — konserwanty, barwniki, pochodne siarki i inne
Część owoców suszonych zawiera w składzie oleje. O ile jest to olej rzepakowy, słonecznikowy lub kokosowy, to nie ma potrzeby rezygnowania z zakupu. Większym problemem jest wyjątkowo szkodliwy tłuszcz palmowy, zatykający tętnice. Kolejny zbędny składnik to pochodne siarki. Wybierając suszone owoce i bakalie, warto dokładnie sprawdzić skład opakowania i zdecydować się na te, które są niesiarkowane. Jeżeli w składzie znajdują się następujące elementy:
- siarczany
- konserwant E220
- dwutlenek siarki
- bezwodnik kwasu siarkowego
dobrym pomysłem będzie wybór produktu innej marki. Tym bardziej że obecnie na rynku coraz więcej producentów decyduje się na naturalne składy. Pochodne siarki są częstym dodatkiem do żywności, ponieważ tak jak kwas sorbowy, dodawane są jako konserwant lub regulator kwasowości. Dzieje się tak, ponieważ odparowanie z owoców wody nie zawsze jest wystarczającą praktyką, zapobiegającą rozwojowi pleśni i grzybów. Niestety substancje te odpowiadają za nudności, ból głowy, a u astmatyków wywołuje tzw. astmę siarczynową. Część owoców w składzie może posiadać sztuczne barwniki, takie jak np. koszenila lub tartrazyna, wywołujące reakcje alergiczne. Aby mieć pewność czystego składu produktu, warto sięgać po suszone owoce pakowane w specjalnej ochronnej atmosferze.
Błonnik jako element zdrowej diety, zapobiegający wielu schorzeniom
Dużym atutem suszonych owoców jest duża zawartość błonnika. Przykładem mogą być chipsy jabłkowe, posiadające go nawet 10g w 100g, co równoznacznym jest z połową dziennego zapotrzebowania. Najwięcej błonnika posiadają:
- suszone śliwki
- suszone figi
- suszone morele
Tak więc tego typu produkty mogą usprawniać działanie jelit i pomóc w utrzymaniu prawidłowej flory bakteryjnej.
Kraj pochodzenia bakalii i suszonych owoców ma znaczenie
Kraj pochodzenia ma znaczenie — wybierz lokalnych producentów Nie ma wątpliwości, że szukając owoców suszonych, warto kierować się krajem pochodzenia. Zdecydowanie lepiej wybierać lokalnych producentów, zwłaszcza w sytuacji, kiedy w ofercie znajdują się rodzime owoce, takie jak np. jabłka. Wbrew pozorom nie jest to oczywiste i można natknąć się na chipsy jabłkowe z Chin, które nafaszerowane będą szeregiem metali ciężkich i pestycydami. Jak widać, bardzo łatwo zastąpić słodycze zdrowszą alternatywą. Dietetycy zachęcają, aby dobrej jakości owoce suszone znalazły się w diecie każdego człowieka ze względu na dużą zawartość błonnika, witamin i minerałów. Należy jednak zachować umiar. Niepozorna przekąska może stać się prawdziwą bombą kaloryczną.